Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań "Prędkość"

  Wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie naszego miasta zostały przeprowadzone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Oprócz zabrzańskich policjantów w działaniach wspierali ich mundurowi z Rudy Śląskiej oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

 2. Jechał z prędkością ponad 160 km/h - został zatrzymany przez policyjną grupę "SPEED"

  25-letni kierowca Opla pędził z prędkością ponad 160 km/h drogą DW-902 w kierunku Gliwic, przy ograniczeniu w tym miejscu do 80 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez zabrzańskich policjantów z grupy "SPEED". Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

 3. Podsumowanie działań "Bus&Truck"

  Wczoraj na terenie całego kraju prowadzone były działania kontrolno-prewencyjne „Bus&Truck”. Policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania na terenie naszego miasta, które miały na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

 4. Trwają zabrzańskie działania "Prędkość"

  Zabrzańscy policjanci ruchu drogowego od samego rana, wspólnie z policjantami drogówki z Rudy Śląskiej oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, przeprowadzają kontrole prędkości na zabrzańskich drogach. Działania te mają na celu eliminowanie z ruchu piratów drogowych, wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz wideo rejestratory, zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach. Policyjne działania, które są prowadzone w ramach współpracy pomiędzy śląskimi jednostkami, potrwają do wieczora.

 5. Na zabrzańskich drogach trwają działania "Bus&Truck"

  Od rana policjanci z zabrzańskiej drogówki wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzą działania "Bus&Truck". Celem prowadzonych działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Wzmożone kontrole w ramach działań, potrwają do późnych godzin wieczornych.

 6. Zabrzańscy policjanci z grupy "SPEED" zatrzymali dwa prawa jazdy, za przekroczenie prędkości

  Policjanci zabrzańskiej drogówki, wchodzącej w skład policyjnej grupy "SPEED", wczoraj zatrzymali do kontroli dwa pojazdy, których kierujące przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h. Za popełnione wykroczenia zostały im zatrzymane prawa jazdy.

 7. Kierujący na zakazie i do odbycia kary

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zatrzymali w nocy 20-letniego mężczyznę, który pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, kierował pojazdem marki Mazda ulicą Goethego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest również poszukiwany w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

 8. Trwają działania "Trzeźwość"

  Od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego prowadzą na zabrzańskich drogach działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Pomimo wielokrotnych apeli Policji wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie"

 9. Podsumowanie działań "NURD" na zabrzańskich drogach

  06 lutego br. na terenie całego kraju, policjanci z drogówki w godzinach od 6:00 do 22:00 przeprowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań. Zwracali oni szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania przeprowadzane były wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

 10. Nowe przepisy ruchu drogowego

  Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem