Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania „Prędkość” na drogach Zabrza

  Od wczesnych godzin rannych na terenie naszego miasta prowadzone są krajowe działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyną wypadków drogowych.

 2. Działania "Bezpieczny weekend" na zabrzańskich drogach

  Policjanci w całym kraju już od kilku godzin prowadzą wzmożone działania na drogach. Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań, które potrwają do godz. 6.00 w poniedziałek. Przed nami pierwszy weekend wakacji. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nie tylko w czasie podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego na czas wyjazdu majątku.

 3. Bezpieczne Wakacje Na Drodze!

  Wakacje i wypoczynek to upragniony i wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

 4. Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 5. Zamiast mandatu – lekcja udzielania pierwszej pomocy

  Zabrzańscy policjanci w nietypowy sposób zachęcają kierujących do bezpiecznych zachowań na drogach w kontekście zbliżającego się pierwszego w tym roku wakacyjnego weekendu. Mundurowi wspólnie z Grupą Ratownictwa PCK Zabrze prowadzą dla kontrolowanych na drogach kierujących krótkie szkolenia z zakresu udzielania pomocy ofiarom wypadków.

 6. Jak zgłosić kontrolę autokaru?

  W związku z okresem wakacyjnych wyjazdów i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

 7. Jednośladem bezpiecznie do celu

  Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 8. 15 kolizji, 1 wypadek i 4 kierujących pod wpływem alkoholu

  Wypadek drogowy, 15 kolizji i 4 kierujących „na podwójnym gazie”, to bilans wydłużonej ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend” na zabrzańskich drogach. W zdarzeniach drogowych obrażenia odniosła 1 osoba. Do 5-dniowej akcji, która zakończyła się wczoraj o godzinie 22.00, skierowano 114 funkcjonariuszy drogówki, których wspierało ponad 200 policjantów z innych wydziałów.

 9. Pijany kierowca autokaru chciał przewozić dzieci na wycieczkę

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru, który następnie miał się udać po dzieci wyjeżdżające na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli okazało się, że 67-letni kierowca z Zabrza miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypominamy, że rodzice i opiekunowie mogą wezwać policjantów przed wyjazdem, aby skontrolowali stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy.

 10. Trwają działania „Bezpieczny weekend”

  To już kolejny w tym roku przedłużony weekend. Policjanci w całym kraju już od 6.00 prowadzą wzmożone działania na drogach. Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań, które potrwają do godz. 22.00 w niedzielę. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo nie tylko w czasie podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego na czas wyjazdu majątku.

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem