Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Drogówka podsumowała działania "Truck & Bus”

  Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili wczoraj akcję "Truck & Bus". Na drogach naszego miasta mundurowi skontrolowali 146 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców. Podczas policyjnej akcji nałożono 78 mandatów, a 7 kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne.

 2. Trwają działania "TRUCK & BUS"

  Od 6.00 na terenie całego kraju trwają działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Podczas kontroli drogowych policjanci drogówki zwrócą szczególną uwagę na autokary i samochody ciężarowe. Działania potrwają do godziny 22.00.

 3. Działania „Bezpieczne przejście” na zabrzańskich drogach

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej od wczesnych godzin porannych prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne przejście”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez ograniczenie ilości wypadków drogowych z udziałem pieszych. Funkcjonariusze obserwują skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne – miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń.

 4. „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” w Zabrzu

  Policjanci z zabrzańskiego wydziału ruchu drogowego włączyli się w europejskie działania EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypadająca na 21 września akcja promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu.

 5. 22 osoby bez pasów bezpieczeństwa – efekty wczorajszych kontroli drogowych

  Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali niedzielne działania "Pasy". Na drogach Zabrza skontrolowali 71 pojazdów, w których 22 osoby jechały bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policyjna akcja trwała od wczesnych godzin porannych aż do godziny 22.00. Kolejne działania wkrótce.

 6. 30 ujawnionych przekroczeń prędkości podczas wczorajszych działań drogówki "Prędkość"

  Policjanci z Zabrza dbający o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili działania „Prędkość”. Była to kolejna edycja akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Wczorajsze działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i trwały do 22.00. Zabrzańska drogówka ujawniła 30 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

 7. Podsumowanie wczorajszych działań "Trzeźwość"

  Podczas prowadzonych wczoraj przez zabrzańską drogówkę działań „Trzeźwość”, policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 600 kierujących. Na jednej z kontroli „wpadł” operator koparki, który prowadził pojazd na ulicy Kondratowicza mając ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Działania mające na celu eliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierujących trwały od godziny 6.00 rano do 22.00.

 8. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 9. Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend”

  Policjanci z zabrzańskiej drogówki podsumowali wyniki działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczny weekend”. Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00 i trwały do niedzieli do godziny 22.00. W tym czasie doszło do 1 wypadku drogowego oraz do 10 kolizji. Cieszy fakt, że wszyscy kierujący skontrolowani przez policjantów byli trzeźwi.

 10. Policyjny apel skierowany nie tylko do pieszych

  Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niedostatecznie oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Dlatego zabrzańska drogówka prowadzi dziś działania "Kontrola drogowa – pieszy",a my przypominamy o tym jak dbać o bezpieczeństwo na drodze oraz prezentujemy film „Przejście oddaj pieszym"

TAGI

Nie reagujesz - akceptujesz
Stop Rasizmowi
Seksturystyka
Dla osób pokrzywdzonych przestępstwem