Wiadomości

Zapraszamy na uroczyste przekazanie testów narkotykowych, a także podpisanie trójstronnego porozumienia w sprawie dodatkowych służb

Data publikacji 15.03.2017

W piątek 17 marca 2017 roku o godz. 9:30 odbędzie się uroczyste przekazanie testów narkotykowych do badania kierujących. Natomiast o godz. 10.00 nastąpi podpisanie trójstronnego porozumienia pomiędzy Prezydent Miasta Zabrze, Komendantem Miejskim Policji w Zabrzu i Komendantem Szkoły Policji w Katowicach w sprawie służb słuchaczy katowickiej Szkoły Policji na terenie naszego miasta. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy, a także fotoreporterów.

Zabrzańscy policjanci już kilka lat temu zostali wyposażeni w sprzęt służący do szybkiej analizy zawartości narkotyków w organizmie. Uroczystego przekazania urządzeń typu Drug Test oraz Oratect w 2014 roku dokonała Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Cały sprzęt o wartości 25.000 złotych pochodził ze środków samorządu lokalnego. Tym razem o godzinie 9.30 zostaną przekazane Drug Testy i Drug Checki. Przekazane testy narkotykowe pozwolą mundurowym na przeprowadzenie 400 badań kierowców.

To nie jedyne spotkanie, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa w Zabrzu. Już o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie Prezydent Miasta Zabrze z Komendantem Miejskim Policji w Zabrzu i Komendantem Szkoły Policji, podczas którego podpisane zostanie trójstronne porozumienie dotyczące służb młodych policjantów będących słuchaczami katowickiej Szkoły.

Na uroczyste przekazanie sprzętu, a także podpisanie trójstronnego porozumienia serdecznie zapraszamy dziennikarzy, a także fotoreporterów.