Wiadomości

Lekcja bezpiecznych zachowań dla wychowanków przedszkola

Data publikacji 18.05.2017

Ponad 60 dzieci z Przedszkola nr 25 wzięło udział w dwóch prelekcjach z policjantem z zabrzańskiej komendy zajmującym się profilaktyką społeczną. Spotkania poświęcone były tematyce bezpieczeństwa najmłodszych. Przedszkolne pogadanki są jednym z elementów działalności profilaktycznej Policji pod wspólną nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Po długiej zimowej aurze i wiosennych pogodowych zawirowaniach, piękna słoneczna pogoda chyba już na dobre zagościła w naszym regionie. Sprzyja to częstszemu wychodzeniu dzieci z domu i zabawom na świeżym powietrzu. Aby w drodze na plac zabawa, do sklepu czy przedszkola najmłodszych nie spotkało nic złego, mundurowi zabrzańskiej komendy organizują pogadanki w przedszkolach dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Spotkania z przedszkolakami są częścią programu Policji pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo", który obejmuje wszelką działalność profilaktyczną Policji w Polsce.

Niedawno policyjny profilaktyk odwiedził wychowanków zabrzańskiego Przedszkola nr 25. Ponad 60 przedszkolaków miało okazję poznać zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz poruszania się po chodniku i poboczu. Dzieciaki dowiedziały się ponadto dlaczego tak ważne jest przewożenie dzieci samochodem w specjalnych fotelikach oraz z zapiętym pasem bezpieczeństwa. W tym celu mundurowy wraz z odważnym przedszkolakiem przeprowadził eksperyment, w którym rolę fotela samochodowego odgrywało dziecięce krzesełko. Kolejna część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu najmłodszych w sytuacji przebywania w mieszkaniu pod nieobecność dorosłych oraz podczas kontaktu z nieznajomym. Mundurowy zachęcał również dzieci do jeżdżenia na rowerze w kasku oraz sprawdził znajomość numerów alarmowych wśród najmłodszych.