Trwają działania „Trzeźwość” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Trwają działania „Trzeźwość”

Data publikacji 10.07.2017

Zabrzańska drogówka od wczesnych godzin rannych prowadzi kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Do akcji, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta poprzez eliminowanie z ruchu pijanych kierujących, została skierowana maksymalna liczba funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach.

Punktualnie o 4.00 rano rozpoczęły się działania „Trzeźwość” prowadzone przez policjantów zabrzańskiej drogówki. Na ulice naszego miasta zostały skierowane patrole, które prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Użytkownicy dróg mogą spodziewać się policyjnych patroli w newralgicznych miejscach miasta, a także przy bocznych uliczkach, którymi czasami przed kontrolami starają się umknąć nietrzeźwi kierujący.

Badania stanu trzeźwości policjanci prowadzili również przez cały weekend. Mundurowi zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. W sobotę 48-letni zabrzanin, który na ulicy Składowej kierował motorowerem, został zatrzymany do kontroli przez patrol ruchu drogowego. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Natomiast w niedzielę na ulicy Jordana drogówka zatrzymała 62-letniego mężczyznę kierującego osobowym Fiatem, a na ulicy 11 listopada patrol z komisariatu IV zatrzymał 34-latka, który kierował BMW. Zatrzymani mieli odpowiednio 1,8 oraz 1,2 promila alkoholu w organizmie. Obaj są mieszkańcami Zabrza. Wszyscy zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed zabrzańskim sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.