Wiadomości

137 ujawnionych przekroczeń prędkości. Podsumowanie weekendowych działań „Prędkość”

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z Zabrza dbający o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili działania „Prędkość”. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej ogólnopolskiej akcji, ukierunkowanej na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Weekendowe działania rozpoczęły się w piątek rano i trwały do późnych godzin niedzielnych. Zabrzańska drogówka ujawniła aż 137 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili weekendowe dziania pn. "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Również policjanci z Zabrza dbający o bezpieczeństwem na drogach wzięli udział w działaniach. Od godziny 6.00 w piątek aż do 22.00 w niedzielę w różnych rejonach Zabrza kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Przez 3 dni policjanci skontrolowali 155 pojazdów i ujawnili aż 137 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Dla 128 kierowców kontrola zakończyła się mandatem.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy więc o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.