Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 05.09.2017

Policjanci z zabrzańskiej drogówki podsumowali wyniki działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczny weekend”. Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00 i trwały do niedzieli do godziny 22.00. W tym czasie doszło do 1 wypadku drogowego oraz do 10 kolizji. Cieszy fakt, że wszyscy kierujący skontrolowani przez policjantów byli trzeźwi.

Mundurowi z zabrzańskiej drogówki, wspomagani przez policjantów z komisariatów policji, prowadzili w miniony weekend na drogach Zabrza działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie z ruchu kierujących "na podwójnym gazie". Ogólnopolska akcja pod kryptonimem "Bezpieczny weekend" była realizowana w dniach od 1 do 3 września. W tym czasie na terenie Zabrza miał miejsce 1 wypadek drogowy - na ulicy Wolności kierujący samochodem ciężarowym wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym osobowym Seatem. W celu uniknięcia zderzenia kierujący zjechał osobówką na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku kierujący Seatem i jego dwaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala. Czynności w związku z wypadkiem drogowym prowadzą kryminalni z komendy miejskiej. Wiadomo, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

Ponadto w czasie trwania działań na drogach Zabrza doszło do 10 kolizji. Cieszy natomiast fakt, że żaden ze skontrolowanych kierujących nie był pod wpływem alkoholu.