Zatrzymali mężczyznę, który napadł na bezdomnego - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Zatrzymali mężczyznę, który napadł na bezdomnego

Data publikacji 11.09.2017

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod koniec maja napadł i okradł bezdomnego mężczyznę. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. W namierzeniu sprawcy pomogli policjantom obywatele, którzy rozpoznali napastnika. Dziękujemy mediom za pomoc w publikacji oraz wszystkim, którzy dzielili się z nami swoimi podejrzeniami.

Do zdarzenia doszło 28 maja br., na ulicy Wolności w Zabrzu. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna napadł na 45-letniego bezdomnego w pobliżu sklepu. Pobił go, a następnie ukradł mu bluzę i koszulkę. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które na bieżąco sprawdzali. Dzięki pomocy obywateli, kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny. 23-letni mieszkaniec Zabrza został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia. Podejrzany wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Na czas trwania postępowania zabrzańska prokuratura objęła mężczyznę policyjnym dozorem. Ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z nim.

Serdecznie dziękujemy mediom za pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach, otrzymaliśmy informacje, które pomogły ustalić tożsamość sprawcy. Dziękujemy również wszystkim, którzy chętnie dzielili się z policjantami swoimi podejrzeniami.

  • Mężczyzna podejrzany o rozbój zatrzymany przez zabrzańskich kryminalnych
  • Mężczyzna podejrzany o rozbój zatrzymany przez zabrzańskich kryminalnych
  • Mężczyzna podejrzany o rozbój zatrzymany przez zabrzańskich kryminalnych
Ładowanie odtwarzacza...