Podsumowanie wczorajszych działań "Trzeźwość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Podsumowanie wczorajszych działań "Trzeźwość"

Data publikacji 12.09.2017

Podczas prowadzonych wczoraj przez zabrzańską drogówkę działań „Trzeźwość”, policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 600 kierujących. Na jednej z kontroli „wpadł” operator koparki, który prowadził pojazd na ulicy Kondratowicza mając ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Działania mające na celu eliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierujących trwały od godziny 6.00 rano do 22.00.

Wczoraj na drogach naszego miasta w godzinach 6.00 – 22.00 przeprowadzono działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Mundurowi z zabrzańskiej drogówki przy użyciu urządzeń do wykrywania alkoholu, lub innych substancji odurzających, skontrolowali ponad 600 kierujących pojazdami. Niestety już 2 godziny po rozpoczęciu akcji policjnaci ujawnli nietrzeźwego kierującego. 30-letni mieszkanie Kozłowa na ulicy Kondratowicza kierował koparką mając ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.

Kolejne działania ukierunkowane na sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących już wkrótce. Tymczasem dziś do godziny 22.00 potrwają kolejne działania zabrzańskiej drogówki. Tym razem mundurowi skupią się na kierujących, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. O efektach działań pn. „Prędkość” poinformujemy jutro.