Wiadomości

22 osoby bez pasów bezpieczeństwa – efekty wczorajszych kontroli drogowych

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali niedzielne działania "Pasy". Na drogach Zabrza skontrolowali 71 pojazdów, w których 22 osoby jechały bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policyjna akcja trwała od wczesnych godzin porannych aż do godziny 22.00. Kolejne działania wkrótce.

Wczoraj w całej Polsce policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrole drogowe w ramach akcji „Pasy”. Mundurowi kontrolowali kierujących i pasażerów pod kątem przestrzegania przepisów w zakresie zapinania pasów bezpieczeństwa. Zabrzańska drogówka skontrolowała na drogach naszego miasta 71 pojazdów. Policjanci ujawnili w sumie 69 wykroczeń, z czego 22 dotyczyły jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że za naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne. Natomiast za przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami o korzystaniu z pasów – 100 złotych i 4 punkty karne.

Niestety wczoraj na terenie Zabrza doszło również do wypadku drogowego. Na Alei Św. Jana Pawła II 37-letni kierujący osobową Mazdą utracił panowanie nad samochodem i uderzył w znak drogowy znajdujący się na poboczu. W wyniku zderzenia 36-letnia pasażerka samochodu doznała urazu kręgosłupa i trafiła do szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości przez kierującego do warunków panujących na drodze.