Wiadomości

Policyjne atrakcje na Pikniku Rodzinnym z okazji urodzin Zabrza

Data publikacji 09.10.2017

W sobotę ulicami Zabrza przeszedł barwny pochód mieszkańców. Parada zainaugurowała Skarbnikowe Gody czyli urodziny Zabrza. W tym roku miasto świętuje 95. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji w Parku im. Poległych Bohaterów odbył się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami. Nie zabrakło i tych przygotowanych przez zabrzańską Policję. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu, przymierzyć elementy policyjnego umundurowania oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W tym roku świętujemy 95. rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich. Skarbnikowe Gody czyli urodziny miasta zainaugurowała sobotnia parada ulicami naszego miasta. Uczestniczy barwnego pochodu dotarli do Parku im. Poległych Bohaterów. Tam z kolei czekało na nich mnóstwo atrakcji wchodzących w skład Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury. Na dużej scenie dziecięce zespoły zaprezentowały przygotowane specjalnie na ten dzień pokazy taneczno – artystyczne. Dla dzieci przygotowano mini olimpiadę sportową, warsztaty artystyczne, pokazy oraz miasteczko zabaw w dmuchańcami. Na festynie nie zabrakło atrakcji dla starszych uczestników Skarbnikowych Godów. Wieczorem na dużej scenie odbyły się koncerty.

Zabrzańska Policja przyłączyła się do rodzinnego festynu. Na dzieci jaki na na dorosłych czekał policyjny radiowóz. Każdy chętny mógł usiąść za jego kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieciaki miały także okazję przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.