Bezpłatnie sprawdź swój samochód przed feriami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Bezpłatnie sprawdź swój samochód przed feriami

Data publikacji 22.01.2018

Już w najbliższy weekend na Śląsku rozpoczynają się ferie zimowe. Dbając o bezpieczeństwo kierujących zabrzańska drogówka, przy współpracy z kilkoma stacjami kontroli pojazdów, zaprasza na bezpłatne sprawdzenie podstawowych elementów stanu technicznego pojazdów przed podróżą. Zapraszamy do Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Nad Kanałem 35, ul. Hermisza 12 oraz z ul. Pawliczka 22 a. Akcja trwa w dniach 25-27 stycznia 2018 r.

Już w najbliższy weekend na Śląsku rozpoczynają się ferie zimowe i związane z nimi liczne wyjazdy. Wielu z nas wyjedzie autokarami w zorganizowanych grupach. Każdy autokar może zostać skontrolowany przez mundurowych. Aby do tego doszło, kontrolę taką należ zgłosić w Wydziale Ruchu Drogowego KMP Zabrze.

Wielu z nas wyjedzie jednak na ferie indywidualnie, podróżując własnym samochodem. Dla tych osób zabrzańska drogówka w dniach 25-27 stycznia 2018 r. przewidziała bezpłatne sprawdzenie podstawowych elementów stanu technicznego pojazdów w:

Są to stacje gdzie w dniach od 25 stycznia do 27 stycznia 2018 roku, bezpłatnie będzie można sprawdzić m.in. układ hamulcowy i układ kierowniczy, a także ustawić światła mijania.

Wszystkich kierujących samochodami osobowymi serdecznie zapraszamy.