Wiadomości

Kontrolowali stan techniczny pojazdów, zadbają o bezpieczeństwo na pasach

Data publikacji 02.02.2018

Wczoraj zabrzańska drogówka prowadziła akcję „Smog” polegającą na wyeliminowaniu z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Mundurowi zatrzymali 1 dowód rejestracyjny. Natomiast dziś o 11.00 rozpoczyna się akcja „Bezpieczny pieszy”. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie ilości zdarzeń drogowych w rejonie przejść dla pieszych

„Smog” to policyjne działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów. Zabrzańscy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrole stanu technicznego samochodów wczoraj w godzinach 06.00-22.00. Skontrolowano w sumie 81 pojazdów i zatrzymano 1 dowód rejestracyjny.

Natomiast dzisiaj o godzinie 11.00 mundurowi rozpoczynają działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci skupią się na rejonach przejść dla pieszych. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Policyjna akcja potrwa do godziny 19.00.