Dzisiaj można oddać honorowo krew – zapraszamy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Dzisiaj można oddać honorowo krew – zapraszamy

Data publikacji 08.06.2018

Już dzisiaj o godz. 8.00, przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji, będzie można oddać krew w przeznaczonym do tego Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do godziny 13.00, każdy chętny będzie mógł oddać honorowo krew. Każdy, kto podzieli się krwią, przyczyni się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia.

Policjanci, aby wspomóc zbiórkę krwi, często goszczą na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Już dzisiaj w godz. 8.00-13.00, kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą w tym dniu Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu.

Oddając swój życiodajny płyn, dzielisz się sobą i możesz w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczynić tak piękny gest, jakim jest dar własnej krwi.