Zamiast mandatu – lekcja udzielania pierwszej pomocy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Zamiast mandatu – lekcja udzielania pierwszej pomocy

Data publikacji 21.06.2018

Zabrzańscy policjanci w nietypowy sposób zachęcają kierujących do bezpiecznych zachowań na drogach w kontekście zbliżającego się pierwszego w tym roku wakacyjnego weekendu. Mundurowi wspólnie z Grupą Ratownictwa PCK Zabrze prowadzą dla kontrolowanych na drogach kierujących krótkie szkolenia z zakresu udzielania pomocy ofiarom wypadków.

Od godziny 11.00 policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z Grupą Ratownictwa PCK Zabrze w nietypowy sposób zachęcają do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Zatrzymani przez mundurowych sprawcy drobniejszych wykroczeń drogowych i inni kierujący mają możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu w zakresie udzielania pomocy ofiarom wypadków. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom m.in. poprzez kulturalną, zgodną z przepisami prawa jazdę.

Już jutro o godzinie 6.00 zabrzańska drogówka rozpoczyna działania „Bezpieczny weekend”. Potrwają one do poniedziałku rano. Wzmożone kontrole drogowe spowodowane będą zbliżającym się pierwszym w tym roku wakacyjnym weekendem i związanymi z nim wakacyjnymi wyjazdami. Niech piękna pogoda nie uśpi naszej czujności na drodze. Ładna pogoda sprawia, że wielu kierowców czuje się pewniej za kółkiem, a przez to paradoksalnie rośnie liczba zdarzeń na drodze. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to jedne z najczęstszych przyczyn tragedii na drodze.