Dzisiaj kolejne kontrole trzeźwości - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Dzisiaj kolejne kontrole trzeźwości

Data publikacji 10.07.2018

Wczoraj podczas działań „Trzeźwość” zabrzańscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących motorowerami. Dzisiaj od godziny 14.00 policjanci zabrzańskiej drogówki ponownie będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Wczorajsze i dzisiejsze działania skierowane są przeciwko kierującym pod wpływem alkoholu. Policyjne patrole kontrolują stan trzeźwości na terenie naszego miasta. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj zostało zatrzymanych kolejnych dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci z III komisariatu zatrzymali 31-letniego mieszkańca Zabrza, który kierował motorowerem. Do zatrzymania doszło na ulicy Stalmacha w centrum miasta. W czasie badanie kierujący jednośladem miał 0,64 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z kierujących został zatrzymany na ulicy Sitki w zabrzańskiej dzielnicy Kończyce. Policyjni wywiadowcy ujawnili 39-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem. Badanie wskazało, że kierujący miał 1,52 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów i obowiązkowym świadczeniu pieniężnym w wysokości nie mniej niż 5 tys. zł.