Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo … w wakacje” - spotkania mundurowych z dziećmi

Data publikacji 16.07.2018

Wakacje trwają a zabrzańscy mundurowi prowadzą prelekcje i pogadanki w placówkach oświatowych, gdzie trwają letnie kolonie. Spotkania poświęcone są bezpieczeństwu dzieci podczas wakacyjnych zabaw i wypoczynku. Dotychczas w pogadankach udział wzięło około 400 dzieci. Spotkania w placówkach oświatowych są częścią kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo … w wakacje”.

Wakacje w pełni. Te dzieci, które jeszcze nie wyjechały na letni wypoczynek uczestniczą w tym czasie w miejskich półkoloniach prowadzonych w szkołach podstawowych na terenie Zabrza. Natomiast przedszkolaki często korzystają z zajęć w dyżurujących podczas wakacji przedszkolach. W trosce o bezpieczeństwo dzieci zabrzańscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi prowadzą cykl spotkań, których tematem są bezpieczne wakacje. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci ze Szkół Podstawowych nr 11, 14, 17, 22 i 30, wychowanków Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki z placówek nr 1 i 3. Dzielnicowi przeprowadzili również zajęcia w placówce Programu Aktywności Lokalnej w Biskupicach, gdzie realizowany jest projekt dla rodzin pn. „Lokomotywa”.

Dotychczas w 15 pogadankach udział wzięło około 400 dzieci, które z zainteresowaniem słuchały o tym jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, a także nad wodą i w lesie. Dzieciaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz wykazały się dobrą wiedzą w zakresie unikania zagrożeń. Podczas spotkań emitowany był równie film dotyczący właściwej reakcji dzieci w kontakcie z obcą, nieznajomą osobą. Policyjne spotkania profilaktyczne są częścią kampanii przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo … w wakacje”.