Wiadomości

82 ujawnione przekroczenia prędkości podczas piątkowych działań "Prędkość"

Data publikacji 23.07.2018

Pośpiech, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Tymczasem nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego w piątek w Zabrzu funkcjonariusze drogówki po raz kolejny prowadzili działania pn. „Prędkość”. Ujawniono aż 82 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Powody przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami bywają różne. Czasem jest to wynik nieuwagi i roztargnienia kierującego. Innym razem przekonanie kierowcy, że na danym odcinku drogi można poruszać się szybciej niż wskazuje znak ograniczenia prędkości. Często też zbyt późno wychodzimy z domu do pracy, szkoły czy na umówione spotkanie i na drodze próbujemy „odzyskać” utracony czas. Nie można jednak stawiać swojej punktualności wyżej niż życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Aby zwrócić uwagę kierujących „z ciężką nogą” na zagrożenia jakie niesie ze sobą jazda z nadmierną prędkością, w minony piątek prowadzona była ogólnopolska akcja pn. "prędkość". W działania włączyła się zabrzańska drogówka, której policjanci na drogach całego miasta kontrolowali prędkość kierujących. Działania trwały od godziny 6.00 do 22.00. Wzięło w nich udział 35 funkcjonariuszy. O słuszności policyjnej akcji niech świadczą jej wyniki: aż 82 ujawnione przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Działania drogówki ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości, to nie pierwsza tego typu akcja. Działania "prędkość"  prowadzone są cyklicznie w całym kraju. Kolejne na drogach Zabrza już wkrótce. Tymczasem już jutro mundurowi dbający o bezpieczeństwo na zabrzańskich drogach prowadzić będą akcję "Bezpieczny pieszy". Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem.