Zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z komisariatu III zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich posiadał przy sobie marihuanę drugi natomiast amfetaminę. Mężczyźni mieli przy sobie również ogrodowe figurki i lampki solarne, których pochodzenie nie jest znane. Zabrzańscy mundurowi zabezpieczyli narkotyki. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania dwóch mieszkańców Zabrza doszło w ostatnich dniach w dzielnicy Zaborze. Mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego III komisariatu podczas nocnego patrolu w rejonie nieużytków natknęli się na dwóch mężczyzn, którzy wyraźnie na widok radiowozu zaczęli nerwowo zachowywać się. Ponieważ mieli oni przy sobie ogrodowe figurki, dwa krzesła plastykowe jak również pięć sztuk ogrodowych lamp solarnych policjanci postanowili wylegitymować ich. Jak się okazało 27-letni zabrzanin nerwowo próbował w portfelu ukryć woreczek z białym sypkim proszkiem. Jego 28-letni znajomy z kolei posiadał przy sobie marihuanę zawiniętą w gazetę. Mundurowi zabezpieczyli narkotyki a właściciela zatrzymali. Badanie przeprowadzone przez technika kryminalistycznego potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana, natomiast biały proszek to amfetamina. Zatrzymani zabrzanie usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. Podejrzani przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni wyjaśniali również, że 3 ogrodowe figurki bocianów oraz dwa krzesła plastykowe koloru białego a także 5 ogrodowych lamp solarnych, które mieli przy sobie znaleźli przy terenie ogródków działkowych w rejonie ul. Modrzewiowej. Ponieważ zdarzenia utraty takiego mienia nie odnotowaliśmy zwracamy się z prośbą o zgłoszenie właściciela zabezpieczonych przedmiotów i nawiązania kontaktu z najbliższą jednostką policji bądź wydziałem kryminalnym zabrzańskiej policji pod numer (32) 2779280, 2779200.

  • policjant z zatrzymanym
  • zabezpieczone ogrodowe figurki, lampy i krzesła