41 razy przekroczyli prędkość - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

41 razy przekroczyli prędkość

Zabrzańscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili działania „Prędkość”. Kolejna cykliczna akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zabrzańska drogówka ujawniła 41 przypadków przekroczenia dopuszczalnego limitu prędkości przez kierujących pojazdami.

Brawura za kierownicą i lekceważenie obowiązujących przepisów drogowych może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego ale dla każdego innego uczestnika ruchu drogowego. Często konsekwencje „ciężkiej nogi na pedale gazu” kierującego ponoszą piesi bądź pasażerowie pojazdów. Wypadek drogowy jest tragedią dla wszystkich jego uczestników oraz ich rodzin. Niestety nadmierna prędkość jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych, dlatego też zabrzańska drogówka po raz kolejny przeprowadziła akcję „Prędkość”. Kontrole na terenie miasta prowadzone były z wykorzystaniem nowoczesnych mierników prędkości z video-rejestratorem TruCAM oraz z ręcznych laserowych mierników prędkości Ultra Lite. Podczas działań, które trwały od godziny 06.00 do 23.00 mundurowi skontrolowali 65 pojazdów i ujawnili aż 41 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość może spowodować, że nie będziemy w stanie opanować kierowanego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia. Niestety w trakcie akcji policjanci zatrzymali również kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna na ul. Kochanowskiego prowadził renault mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 45-letniemu mieszkańcowi Zabrza prawo jazdy, a teraz stanie on przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Kolejny raz apelujemy więc o rozsądek, rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Akcje tego typu wzmożonej kontroli zabrzańskiej drogówki będą kontynuowane.