Wiadomości

Aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna na telefon

Data publikacji 14.02.2019

Aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna jest już na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że KMZB to doskonała forma kontaktu społeczeństwa z Policją.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo, podczas nanoszenia zagrożenia możliwe jest również wprowadzanie krótkiego opisu, a także dołączanie plików np. zdjęć.

Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób racjonalny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera lub telefonu również można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Policjanci zwracają uwagę, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych – 112 i 997.

Zdjęcia: KMP Ruda Śląska

  • Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na telefon komórkowy
  • Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na telefon komórkowy
  • Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na telefon komórkowy