Wiadomości

"Narkotyki i dopalacze zabijają" - inauguracja kampanii w Zabrzu

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą. Spotkanie było inauguracją kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło brzmi: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im jak niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia są dopalacze i narkotyki.

Zabrzańscy policjanci podczas spotkania z młodzieżą uczęszczającą do SP 5 przy ul. Królewskiej w Zabrzu

Zabrzańscy policjanci spotkali się wczoraj z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Królewskiej. Było to spotkanie inauguracyjne z uczniami klas siódmych i ósmych, promujące kampanię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają". Działania policjantów mają na celu zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.

Podczas wczorajszej prelekcji nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji zarówno zdrowotnych i społecznych, ale i prawnych związanych z tymi substancjami. Przedstawiony spot filmowy wzbudził wielkie zainteresowanie wśród uczniów, a profilaktyczna pogadanka stróżów prawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przypomniano młodzieży, że narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W trakcie spotkania omówiono również odpowiedzialność prawną nieletnich związaną z posiadaniem i udzielaniem środków psychoaktywnych.

Zabrzańscy policjanci podczas spotkania z młodzieżą uczęszczającą do SP 5 przy ul. Królewskiej w Zabrzu