Wiadomości

Kontrolują prędkość w ramach działań „Prędkość zabija”

Data publikacji 05.04.2019

Zabrzańscy policjanci wspólnie z policjantami drogówki z Gliwic, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i komisariatu autostradowego prowadzą na terenie naszego miasta kontrole prędkości. Akcja ta ma na celu eliminowanie z ruchu piratów drogowych, wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestratory, zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach. Policyjne działania, które są prowadzone w ramach współpracy pomiędzy śląskimi jednostkami, potrwają do wieczora.

Od wczesnych godzin rannych policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z Gliwic, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i komisariatu autostradowego prowadzą na terenie naszego miasta działania „Prędkość zabija”. Kierujący, którzy przekraczają dozwolone prędkości, są zagrożeniem dla nas wszystkich. Prawa fizyki są nieuchronne – żadne systemy bezpieczeństwa, nowoczesne opony czy hamulce nie zatrzymają pojazdu w miejscu! To prędkość zabija!
Policjanci z drogówki codziennie zatrzymują kierujących za tego typu wykroczenia, ale szeroko zakrojone akcje, podczas których na działaniach koncentruje się więcej funkcjonariuszy niż zwykle, ujawniają nie tylko sprawców wykroczeń, lecz działają profilaktycznie. Dlatego też narodził się pomysł współpracy wydziałów ruchu drogowego ościennych jednostek, które w ramach działań kierują swoich policjantów do konkretnych akcji. Niedawno zabrzańscy policjanci wzięli udział w takich działaniach na terenie Gliwic. Dzisiaj przyszedł czas na nasze miasto. W ten sposób stróże prawa chcą uświadamiać, że nie warto przekraczać prędkości, choćby z tak prozaicznego powodu, jak grożące kary finansowe czy punkty karne. Niestety, najpoważniejszych skutków przekroczeń prędkości nie można cofnąć mandatem. Więc, aby nie było za późno, zdejmijmy nogę z gazu. Policyjne kontrole prędkości potrwają do wieczora.