Potrącenie na pasach przy ulicy Charlesa De Gaulle'a - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Potrącenie na pasach przy ulicy Charlesa De Gaulle'a

Data publikacji 19.11.2019

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek w centrum miasta na ul. Charlesa De Gaulle'a. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została zabrzanka, która schodziła z przejścia dla pieszych. Czynności w sprawie trwają.

zdjęcie kolorowe: policjant podczas czynności na  miejscu wypadku drogowego

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach porannych na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Charlesa De Gaulle'a 75. Najprawdopodobniej kierujący samochodem  marki Volvo wykonując manewr cofania, nie zauważył schodzącej z przejścia dla  pieszych kobiety i uderzył ją tyłem samochodu. Z urazem głowy i potłuczeniami kobieta trafiła do zabrzańskiego szpitala. Jej życiu nie  zagraża niebezpieczeństwo. Potrącona kobieta i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. Czynności w sprawie trwają.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, mróz, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych upewnijmy się, że kierujący pojazdami zatrzymali się. Pamiętajmy, że ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem i czasami warto stracić chwilę w życiu niż życie w chwilę !

  • Zdjęcie kolorowe: policja podczas wykonywania  czynności przy zdarzeniu drogowym potracenia  pieszego.
  • Zdjęcie kolorowe: policja podczas wykonywania  czynności przy zdarzeniu drogowym potracenia  pieszego.
  • Zdjęcie kolorowe: policja podczas wykonywania  czynności przy zdarzeniu drogowym potracenia  pieszego.