Wybiegał Wielki Szlem Komandosa

Data publikacji 02.12.2019

Zabrzański policjant mł. asp. Andrzej Spiechowicz odniósł olbrzymi sukces, jako nieliczny ukończył Wielki Szlem Komandosa, w którego skład wchodzi pięć bardzo wymagających biegów. Setka Komandosa, Półmaraton Komandosa WAT, Bieg o Nóż Komandosa w Lublińcu na dystansie 10 km, V Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem oraz XVI Maraton Komandosa w Lublińcu. Ukończenie wszystkich tych biegów w ciągu jednego roku, pozwala cieszyć się zdobyciem Wielkiego Szlema Komandosa.

Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się policjant z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu  mł. asp. Andrzej Spiechowicz
Z powodzeniem ukończył on Wielki Szlem Komandosa 2019, w którego skład wchodziło 5 biegów o łącznym dystansie ponad 180 kilometrów:

• -X Półmaraton Komandosa w Warszawie w dniu 16 lutego 2019 r.
  • -III SETKI Komandosa w Lublińcu w dniu 15 marca 2019 r.
  • -XXIII Biegu o Nóż Komandosa w Lublińcu w dniu 5 października 2019 r.
  • -V Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem 9 listopada 2019 r.
  • -XVI Maraton Komandosa w Lublińcu w dniu 30 listopada 2019 r.

W tych ekstremalnych biegach zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu polowym (mundur z długim rękawem, buty krój wojskowy) z plecakiem (minimalne wymiary 45x30cm) w kolorze odpowiadającym umundurowaniu o wadze 10 kg na całej trasie biegów. Plecaki są ważone, a trasy biegów przebiegają w trudnym terenie. Biegi organizowane są w okresie jesienno-zimowym co dodatkowo podnosi stopień trudności.

Na ostatniej prostej w drodze do zdobycia upragnionego szlema,  mł. asp. Andrzejowi Spiechowiczowi towarzyszyli koledzy z zabrzańskiej komendy: mł.asp Michał Puchała i asp. Sebastian Kościelny, oni również ukończyli XVI Maraton Komandosa w Lublińcu. W tym ostatnim wyścigu reprezentacja zabrzańskiej komendy zajęła trzecie miejsce w wśród przedstawicieli innych policyjnych jednostek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

• Zdjęcie kolorowe: policjanci podczas maratonu komandosa.