Podsumowanie działań "NURD" na zabrzańskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Podsumowanie działań "NURD" na zabrzańskich drogach

Data publikacji 22.05.2020

21 maja br. na terenie całego kraju, policjanci z drogówki w godzinach od 6:00 do 22:00 przeprowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań. Zwracali oni szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania przeprowadzane były wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

W czwartek w godzinach od 6:00 do 22:00 na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Zabrzańscy mundurowi, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach, również włączyli się do akcji. Policjanci zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania prowadzono wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Zabrzańska drogówka w czasie trwania akcji ujawniła 147 wykroczeń. Większość z nich dotyczyła nieprawidłowych zachowań kierujących wobec pieszych. Łącznie w działaniach wzięło udział 32 policjantów w tym 8 z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Ponadto policjanci wykonywali czynności na miejscu 4 zdarzeń drogowych. Zatrzymano też 22-letniego mieszkańca Zabrza, który kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg - zarówno kierujących, jak i pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.