Wiadomości

Podejrzany o usiłowanie rozboju zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Data publikacji 30.07.2020

Zabrzańscy policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju na 25-letniej kobiecie. Jak stwierdziła pokrzywdzona, napastnik zaczepił ją pod sklepem i chciał od niej pieniędzy, a kiedy mu odmówiła, zaczął ją szarpać i próbował wyrwać jej torebkę. Kobiecie z pomocą ruszyło dwóch mężczyzn, którzy akurat przechodzili obok. Napastnik został spłoszony, a na miejsce wezwano policjantów. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12.00 w rejonie ulicy Wolności 319. Pokrzywdzona wchodziła do sklepu, kiedy została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który chciał od niej drobne pieniądze. Kobieta odmówiła mu, ale wtedy mężczyzna chwycił ją i zaczął szarpać, próbując wyrwać jej torebkę. Na szczęście obok przechodziło dwóch mężczyzn, którzy widząc tę sytuację, zareagowali i spłoszyli napastnika. Następnie zadzwonili pod numer alarmowy 112 i opowiedzieli o tym, co się stało. Ich zachowanie doskonale wpisuje się w istotę kampanii: Nie reagujesz — akceptujesz!

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z trzeciego komisariatu. Poszukiwania mężczyzny, który usiłował dokonać rozboju, nie trwały długo. Napastnik został zatrzymany w sklepie, obok którego doszło do zdarzenia.

Zatrzymany mężczyzna to 50-letni mieszkaniec Zabrza. Policjancie z referatu kryminalnego trzeciego komisariatu, po zebraniu materiału dowodowego sporządzili wniosek o zastosowanie aresztu wobec 50-latka. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za usiłowanie dokonania rozboju, kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom, dzięki nim udało się zatrzymać podejrzanego.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

  • Zdjęcie kolorowe: policjanci z zatrzymanym mężczyzną, który usiłował dokonać  rozboju.
  • Zdjęcie kolorowe: policjanci z zatrzymanym mężczyzną, który usiłował dokonać  rozboju.
  • Zdjęcie kolorowe: policjanci z zatrzymanym mężczyzną, który usiłował dokonać  rozboju.
Ładowanie odtwarzacza...