Podsumowali działania „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Podsumowali działania „Prędkość”

Data publikacji 25.02.2019

Wczoraj na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Z wypoczynku wracali uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zabrzańska drogówka również przyłączyła się do działań i dbała o bezpieczeństwo podróżujących, którzy wracali z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również tych, którzy wyjechali tylko na weekend.

Przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie. Śmierć ponoszą również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wzmożone działania przeprowadzone w całej Polsce miały m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy rażąco tę prędkość przekroczyli musieli liczyć się z konsekwencjami. Tylko na terenie Zabrza policjanci drogówki podczas 126 kontroli ujawnili aż 109 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi. Kolejne działania już wkrótce.