Wiadomości

Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu sprawców włamania

Data publikacji 16.01.2017

Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski spotkał się z mężczyzną, który pomógł policji w zatrzymaniu sprawców włamania do sklepu monopolowego w centrum miasta. Komendant podziękował za natychmiastową reakcję, dzięki której przestępcy zostali zatrzymani. Za kradzież w łamaniem grozi im do 10 lat więzienia. Kary mogą być jednak wyższe, ponieważ zatrzymani podejrzewani są o dokonanie innych włamań i zniszczeń.

„Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu i reakcji mężczyzny, który był świadkiem włamania, policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło kilka minut przed 23.00. Na telefon alarmowy zadzwonił świadek, który poinformował dyżurnego zabrzańskiej komendy o dwóch zamaskowanych włamywaczach, którzy z towarem wychodzili ze sklepu. Mężczyźni ci wcześniej wybili szybę i skradli kilkanaście butelek whisky i papierosy. Zabrzańscy policjanci w trakcie pościgu zatrzymali dwóch sprawców. Skradzione mienie zostało odzyskane. Sprawcami okazali się młodzi mężczyźni w wieku 17 i 18 lat. Policjanci z I komisariatu, którzy prowadzą czynności w sprawie, typowali zatrzymanych również do innych zdarzeń. W trakcie przesłuchania młodszy przyznał się tylko do wtorkowego włamania, natomiast 18-latek przyznał się również do włamań na ulicy Damrota, Jagiellońskiej i Franciszkańskiej. Przyznał również, że brał udział w zniszczeniu pokoi w dwóch zabrzańskich hostelach.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa mieszkańca Zabrza, który widząc zaistniałą sytuację bez wahania zawiadomił policję. Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski spotkał się z mężczyzną i podziękował za postawę godną naśladowania. Podczas spotkania wręczył mu symboliczny upominek przypominający między innymi o realizowanej przez śląską policję kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”.

Powrót na górę strony