Wiadomości

W Zabrzu też można oddać krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data publikacji 21.03.2017

Już dzisiaj od godziny 9.00 na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu przy ulicy Stalmacha będzie można oddać honorowo krew. Zbiórka krwi zorganizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Na terenie całej Polski akcja „SpoKREWnieni służbą” jednoczy nie tylko służby mundurowe, ale również zwykłych ludzi nie związanych ze służbą. Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych można honorowo oddać krew również w Zabrzu. Już dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu przy ulicy Stalmacha ustawią się ambulanse Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Punktualnie o godzinie 9.00 będzie można oddać najcenniejszy dar, jaki jest krew. Krew jest niezbędna przy realizacji wielu zabiegów i operacji. Produkuje się z niej także leki. Medycyna dotąd nie opracowała metody zastąpienia krwi inną substancją. Tym bardziej cenny jest to dar

Przypominamy: krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Każdorazowo potencjalny dawca przechodzi badanie i to lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Poza samym wkłuciem igły samo pobranie jest bezbolesne. Całość podlega bardzo restrykcyjnym procedurom zapewniającym bezpieczeństwo za równo dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Przypominamy, że każdy kto chciałby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji może oddać krew również w szpitalach MSWiA na terenie kraju na hasło: SpoKREWnieni służbą.