Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na DTŚ - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na DTŚ

Data publikacji 06.07.2017

Kierowcy podróżujący Drogową Trasą Średnicową muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi prowadzonymi od wczoraj pracami związanymi z budową przejazdów awaryjnych. Poniżej zamieszczamy treść komunikatu Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, na podstawie informacji uzyskanych z firmy Eurovia Polska S.A. – generalnego wykonawcy odcinka Z3, Z4 DTŚ w Zabrzu, że od dnia 5 lipca 2017 r. na Drogowej Trasie Średnicowej w niżej wymienionych miejscach prowadzone będą prace związane z budową przejazdów awaryjnych:

1. Przed zjazdem na rondo Sybiraków (na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej):

- jadąc w kierunku Gliwic – przejezdny będzie jeden pas ruchu,

- jadąc w kierunku Katowic – przejezdne będą dwa pasy ruchu.

2. Przed granicą administracyjną miast Gliwice-Zabrze (przed tablicą zmiennej treści):

- jadąc w kierunku Gliwic – przejezdny będzie jeden pas ruchu;

- jadąc w kierunku Katowic – przejezdne będą dwa pasy ruchu.

Wyżej wymienione prace przewidziane są do zakończenia pod koniec lipca bieżącego roku, po czym rozpoczną się prace związane z naprawą deformacji nawierzchni jezdni. W pierwszym etapie wyłączona z ruchu pojazdów zostanie północna jezdnia Drogowej Trasy Średnicowej, a po zakończeniu prac na w/w części DTŚ wyłączona z ruchu pojazdów zostanie część południowa.

W czasie wyłączenia z ruchu jednej jezdni DTŚ, ruch pojazdów odbywał się będzie w obydwu kierunkach drugą jezdnią. Przywrócenie ruchu pojazdów na obydwu jezdniach DTŚ przewidziane jest po około 3 miesiącach.

O szczegółach związanych z wyłączeniem z ruchu jezdni północnej i południowej oraz związanymi z powyższym utrudnieniami w ruchu poinformujemy w stosownym czasie.

Proszę użytkowników drogi o dostosowanie się do wprowadzanych tymczasowych ograniczeń w ruchu na w/w odcinku Drogowej Trasy Średnicowej.