Sięgał po telefon i potrącił na pasach nastolatkę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Sięgał po telefon i potrącił na pasach nastolatkę

Data publikacji 13.07.2017

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 55-letni kierujący, który potrącił wczoraj 16-letnią dziewczynę przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pokrzywdzona doznała urazu głowy i brzucha oraz złamania ręki. Obecnie przebywa w szpitalu. Sprawca potrącenia tłumaczył policjantom, że nie zauważył przechodzącej na pasach nastolatki ponieważ sięgał po dzwoniący telefon komórkowy. Za spowodowanie wypadku grożą mu 3 lata więzienia. Przypominamy o kampanii profilaktycznej Śląskiej Policji „Przejście oddaj pieszym”.

Przypominamy o kampanii profilaktycznej Śląskiej Policji „Przejście oddaj pieszym” (więcej o kampanii TUTAJ). Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromny wpływ na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Do wielu zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu dochodzi na przejściach dla pieszych i do tego z winy kierujących. Takie zdarzenie miało miejsce wczoraj w Zabrzu.

Około godziny 13.00 na ulicy 3-go Maja 55-letni mężczyzna kierujący osobowym Oplem, jadąc w kierunku Mikołowa, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 16-letnią dziewczynę. Potrącona nastolatka trafiła do szpitala z urazem głowy i brzucha oraz złamaniem lewego przedramienia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło z winy kierującego samochodem. Zabrzanin podczas jazdy sięgnął po dzwoniący telefon komórkowy i nie zauważył 16-latki przechodzącej na pasach z prawej na lewą stronę. Mężczyzna był trzeźwy. Przybyli na miejsce policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz stanie przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego spowodowanie wypadku na skutek naruszenia, chociażby nieumyślnie, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jest karane. W opisanym przypadku sprawcy grożą 3 lata więzienia.