Wiadomości

30 ujawnionych przekroczeń prędkości podczas wczorajszych działań drogówki "Prędkość"

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci z Zabrza dbający o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili działania „Prędkość”. Była to kolejna edycja akcji ukierunkowanej na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Wczorajsze działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i trwały do 22.00. Zabrzańska drogówka ujawniła 30 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też policjanci z zabrzańskiej drogówki przeprowadzili wczoraj dziania pn. "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Od godziny 6.00 do 22.00 w różnych rejonach Zabrza mundurowi kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili wczoraj 30 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Dla 28 kierowców kontrola zakończyła się mandatem.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy więc o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.