„Mundur na rowerze” – kręcimy dla Marcina - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

„Mundur na rowerze” – kręcimy dla Marcina

Data publikacji 09.10.2017

22 września wystartował, zorganizowany przez Grupę „Mundur na rowerze”, rajd rowerowy przez Polskę. Do 14 października mundurowi planują przejechać ponad 4 000 km na trasie prowadzącej przez 79 miast. W akcję charytatywną, której celem jest zebranie środków finansowych na pomoc w leczeniu zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową policjanta z Rzeszowa, włączyli się także funkcjonariusze garnizonu zabrzańskiego.

„Mundur na rowerze” to nieformalna - koleżeńska grupa rowerowa zrzeszająca funkcjonariuszy i pracowników Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei oraz żołnierzy Wojska Polskiego. Głównym symbolem Grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące zrzeszone w niej formacje. Mundurowi, którzy poprzez Grupę promują aktywny i zdrowy tryb życia, zorganizowali sztafetę rowerową pod nazwą „Kręcimy dla Marcina”. Celem sztafety jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Przez 23 dni sztafeta przejedzie ulicami 79 miast, a jej uczestnicy pokonają wspólnie około 4 000 km. Meta zaplanowana jest na 14 października w Białymstoku. W akcję charytatywną włączyli się również zabrzańscy policjanci.

Osoby, które chcą wesprzeć zmagającego się z nowotworem policjanta, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina


Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze”

Wszystkim uczestnikom rajdu życzymy siły i sprzyjającej pogody, a Marcinowi szybkiego powrotu do zdrowia.