Sprawcy kradzieży sklepowych w rękach Policji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Sprawcy kradzieży sklepowych w rękach Policji

Data publikacji 07.02.2018

Kryminalni z komisariatu II postawili zarzuty trzem sprawcom kradzieży sklepowych dokonanych w jednym z zabrzańskich centrów handlowych. Pierwszy z mężczyzn w sklepie z elektroniką ukradł 2 tablety warte ponad 6 500 zł. Łupem pozostałej dwójki padły buty o wartości 750 zł. Mężczyźni zostali ujęci przez sklepową ochronę. Wszyscy przyznali się do kradzieży.

Kryminalni z komisariatu II prowadzili czynności w sprawie kradzieży sklepowych dokonanych w jednym z zabrzańskich centrów handlowych. W pierwszym przypadku 22-letni obywatel Gruzji ukradł 2 tablety ze sklepu z elektroniką. Ich łączna wartość to ponad 6 500 zł. Sprawca został ujęty przez sklepową ochronę i przekazany w ręce policjantów. Zatrzymany przyznał się do dokonania kradzieży i dobrowolnie poddał karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat. Nie był wcześniej karany.

Drugiej kradzieży dokonali dwaj mężczyźni w wieku 63 i 33 lat. Sprawcy postanowili ukraść buty o wartości ok. 750 zł. Ich zamiar również udaremniła sklepowa ochrona. Sprawcy przyznali się do kradzieży. Grozi za nią do 5 lat więzienia. Zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa, a starszy z nich będzie odpowiadał za kradzież na zasadach recydywy w związku z czym kara więzienia może być dla niego zwiększona. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.