11-latka potrącona na przejściu dla pieszych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

11-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Data publikacji 14.05.2018

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w centrum miasta. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 11-letnia dziewczynka. Kierujący oplem był trzeźwy. Nastolatka z urazem głowy i wewnętrznymi obrażeniami został hospitalizowany.

Do wypadku drogowego z udziałem pieszej doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Wolności i Karola Miarki w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 11-letnia dziewczynka została potrącona w chwili wejścia na oznakowane przejście dla pieszych przez kierującego oplem vivaro. Nastolatka z urazem głowy i wewnętrznymi obrażeniami została hospitalizowany. 36-letni kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B, C i T. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci zabrzańskiej komendy apelują do kierujących i pieszych o zachowanie ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy, że zawsze przed pokonaniem przejścia dla pieszych należy upewnić się, czy bezpiecznie możemy je pokonać, a kierujący samochodem ustępuje nam pierwszeństwa. Pamiętajmy, że pośpiech, panujące warunki atmosferyczne, rozkojarzenie, a przede wszystkim ignorowanie przepisów ruchu drogowego może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nie lekceważmy naszego bezpieczeństwa. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Korzystajmy również z elementów odblaskowych, które pomogą kierującym dostrzec nas w porę.

  • Zabrzańscy policjanci na miejscu potracenia dziewczynki przez samochód
  • Zabrzańscy policjanci na miejscu potracenia dziewczynki przez samochód
  • Zabrzańscy policjanci na miejscu potracenia dziewczynki przez samochód