Kontrolują stan techniczny pojazdów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Kontrolują stan techniczny pojazdów

Data publikacji 30.07.2018

Mundurowi z zabrzańskiej drogówka prowadzą dziś na drogach Zabrza akcję „Smog”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Kontrole drogowe potrwają do 22.00. Natomiast jutro o 10.00 rozpoczyna się akcja „Bezpieczny pieszy”. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie ilości zdarzeń drogowych w rejonie przejść dla pieszych.

„Smog” to policyjne działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów. Zabrzańscy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach prowadzą kontrole stanu technicznego samochodów. Akcja rozpoczęła się o 6.00 i potrwa do 22.00. W innych miastach również możemy napotkać policyjne kontrole. Akcja "Smog" prowadzona jest na terenie całego kraju.

Natomiast jutro o godzinie 10.00 mundurowi rozpoczynają działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci skupią się na rejonach przejść dla pieszych. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Policyjna akcja potrwa do godziny 18.00.