Zatrzymali nietrzeźwych kierujących - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Wiadomości

Zatrzymali nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 09.10.2018

W ostatnich dniach na drogach Zabrza policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Kolejny wpadł kierując samochodem bez uprawnień. Kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Policjanci zabrzańskiej drogówki na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymali 46-letniego mieszkańca Świętochłowic, który kierował volkswagenem. Mężczyzna w trakcie jazdy miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Natomiast na ulicy Gdańskiej podczas policyjnej kontroli „wpadł” 23-letni zabrzanin kierujący motorowerem. Badanie wykazało, że jadąc na jednośladzie miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Kolejny kierujący, który został zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Jejkowic. Mężczyzna jadąc zabrzańskim odcinkiem autostrady A4 został zatrzymany przez policjantów z komisariatu autostradowego. W czasie kontroli okazało się, że kierującemu cofnięto uprawnienia w drodze decyzji administracyjnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Ta sama kara grozi kierującym na „podwójnym gazie”. Dodatkowo wobec nich sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł w przypadku osoby, którą na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu przyłapano po raz pierwszy oraz co najmniej 10 tys. zł dla recydywisty. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.