Wiadomości

„Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci

Data publikacji 13.02.2019

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Znasz dziecko, które pomogło innej osobie – zgłoś jego kandydaturę do nagrody.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę. Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal i zostaje wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie można poznać historię nagrodzonego. Medal taki otrzymał również 17-letni Adrian z Zabrza, który uratował tonącą dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w maju 2017 roku, kiedy to kilkuosobowa rodzina przebywała przy pokopalnianych stawach w Zabrzu-Makoszowach. Ojciec wraz z 6-letnią córką wszedł do wody i próbował przepłynąć staw. W pewnym momencie oboje zaczęli tonąć. Świadkiem tej sytuacji był właśnie Adrian. Chłopak bez wahania wskoczył do wody i uratował dziewczynkę, po czym powiadomił służby ratunkowe. Ojca dziewczynki niestety nie udało się uratować.

Kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA za pośrednictwem formularza - do pobrania po kliknięciu w link. Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem akcji.