Wiadomości

Reprezentowali zabrzańską komendę podczas mistrzostwa Policji w biegu przełajowym

Data publikacji 17.05.2019

Mimo deszczowej aury i jesiennego chłodu zabrzańscy policjanci wzięli udział w V Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W biegu, który odbył się w Bytomiu, wystartowało w nich aż 221 biegaczy - mundurowych i cywili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a dla najlepszych przygotowano puchary oraz dyplomy.

Zdjęcie kolorowe: 5 policjantów z KMP Zabrze w strojach sportowych na tle doliny w której odbywały się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego.

Zawody odbyły się już po raz czwarty. 15 maja na terenie ośrodka Sport Dolina w Bytomiu przy ul. Blachówka mundurowi, a także osoby cywilne pokonały dystans 9 km w bardzo trudnych warunkach. W biegu, który rozpoczął się o godz. 11.30. wystartowało 221 biegaczy, w tym 181 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 35 cywilów i 5 emerytów. W biegu wziął również udział syn poległego na służbie 27 lat temu policjanta st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, 2 maja w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP w Bytomiu. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia, a patronat medialny: Życie Bytomskie, Radio Piekary oraz TV Silesia. W zabezpieczeniu imprezy sportowej pomagali bytomscy strażacy, strażnicy miejscy, medycy oraz uczniowie klas policyjnych ze szkoły przy ul. Webera.

Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosiła około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Nagrody wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Andrzej Brzozowski oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Zdjęcie kolorowe: 3 medale za ukończenie V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego położone na dłoniach 3 osób

Zabrzańska komenda reprezentowana była przez nadkom. Oktawiusza Cieślika, st.asp. Mariusza Miarkę, który po raz pierwszy wziął udział w zawodach biegowych oraz mł.asp. Andrzeja Spiechowicza, sierż.szt. Agnieszkę Żyłka i policjanta z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Gratulujemy ukończenia biegu i życzymy lepszych warunków pogodowych podczas kolejnych zawodów.

zdjęcie kolorowe: ubłocone obuwie sportowe 3 biegaczy