Wiadomości

Już dziś możesz oddać krew w akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

Data publikacji 14.06.2019

Już dziś po raz kolejny będzie można oddać krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

W związku z przypadającymi na 2019 rok obchodami setnej rocznicy powstania Policji śląscy policjanci włączyli się w akcję „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Akcja trwa przez cały 2019 rok. Już 14 czerwca od 8.00 do 13.00 kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą komendę, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Dawcy spoza Katowic mogą przyłączyć się do akcji w każdym dowolnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy! Dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce.