Podium dla mł.asp. Łukasza Rybińskiego

Data publikacji 14.06.2013

Mł.asp. Łukasz Rybiński, który pełni na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zajął III miejsce w wojewódzkim finale Turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2013. To jednak nie koniec sukcesów policjantów zabrzańskiej komendy. Mł.asp. Remigiusz Mydlak, który do niedawna był funkcjonariuszem naszej jednostki zajął I miejsce.

Wojewódzki finał Turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2013 trwał od 11 do 14 czerwca . Rywalizacja mająca na celu wyłonienie najlepszego w województwie policjanta drogówki odbyła się już po raz dwudziesty szósty. Rozegranych zostało 5 konkurencji. W pierwszym dniu zawodów, który odbył się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzony został sprawdzian wiedzy teoretyczne. Następnie uczestnicy udali się do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie została przeprowadzona konkurencja w strzelaniu. W czwartek, po jednodniowej przerwie rywalizacja została wznowiona na terenie Komisariatu Policji Autostradowej w Gliwicach, gdzie uczestnicy zawodów prezentowali swoje umiejętności w zakresie sprawnościowo - szybkościowej jazdy motocyklem i samochodem. Dzisiaj w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej odbył się ostatni etap turnieju w ręcznym kierowaniu ruchem. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Mł.asp. Łukasz Rybiński, od 7 lat jest funkcjonariuszem zabrzańskiej drogówki. Na co dzień patroluje ulice naszego miasta, dbając o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nasz kolega w klasyfikacji generalnej zajął III miejsce, ponadto osiągnął najlepsze wyniki podczas testu wiedzy teoretycznej. Gratulujemy !!!