Policjanci po służbie

Triathlonowe wyczyny zabrzańskich policjantów

Data publikacji 15.06.2023

Przy zbiorniku wodnym Mietków odbyły się zawody triatlonowe, w ramach których zorganizowano również IV Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji. Zawody odbyły się na dystansie 1/8 Iron Man, czyli 450 metrów pływania, 22,5 kilometrów jazdy rowerem oraz 5 kilometrów biegu. Na stracie stawiło się dwóch zabrzańskich policjantów asp. sztab. Jordan Kowalczyk oraz asp. sztab. Marek Chmurczyk.

W zawodach wzięło udział 189 osób, wśród których znalazło się 22 policjantów z całego kraju. W ogólnej części zawodów zabrzański stróż prawa aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk zajął wysokie, IV miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Z kolei w ramach Mistrzostw Polski Policjantów na tych zawodach Jordan zajął II miejsce w kategorii open. Drugi startujący policjant z Zabrza - aspirant sztabowy Marek Chmurczyk również może być z siebie zadowolony, ponieważ w Mistrzostwach Polski Policjantów w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

Naszym policjantom gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów oraz radości z realizowania swoich sportowych pasji.